Підвіконня з натурального та штучного каменю продовження

Підвіконня з натурального та штучного каменю продовження

Штучні матеріали

В якості альтернативи виробники пропонують імітацію благородних порід мармуру, граніту, оніксу. Основна відмінність від природного матеріалу – абсолютна монолітність структури. В агломерат немає мікропустот і візуально непомітних тріщин, що дозволяє отримувати підвіконні плити з відмінними характеристиками.

Залежно від технології виготовлення розрізняють два види імітації:

  • агломерат на основі полімерних смол,
  • акрил.

Штучні конструкції мають товщину від 6 до 30 мм. Найпоширенішими є дванадцятимиліметрові вироби.

Поверхня на основі полімерної смоли

Конструкції отримують шляхом додавання поліефірну смолу мінерального наповнювача. До складу включають мармурову крихту, скло, кварц. Після затвердіння виходять монолітні плити з такою самою масою, як і у справжнього каменю. Вони стійкі до впливу температур та побутових засобів, на них не залишаються плями та розлучення. Коштують полімери майже вдвічі дешевше за натуральні.

Поверхня на основі полімерної смоли

Недолік  – неможливість реставрації у разі серйозного пошкодження. Справа в тому, що це термореактивний полімер, який після остаточного затвердіння не пластифікується при подальшому нагріванні. Інакше кажучи, неможливо безслідно з'єднувати елементи складної конфігурації під час утворення сколів.

Акрил

Як і агломерат, акрилова смола повторює текстуру природних порід. Але у складі немає кам'яної крихти, рахунок чого знижується маса. Це оптимальний варіант, що поєднує прийнятну вартість та гарні експлуатаційні характеристики. У акрилу маса переваг :

  • невелика маса порівняно з мармуром чи гранітом;
  • стійкість до появи цвілі та грибка;
  • невибагливість у догляді (допускається застосування засобів для чищення без абразивних компонентів);
  • простота обробки та монтажу, що дозволяє надавати виробам складну конфігурацію;
  • здатність зберігати початкові властивості під впливом сонячних променів;
  • різноманіття кольорів та фактур.

Акрилова суміш не руйнується під впливом зовнішніх факторів, колір та структура зберігаються у первісному вигляді протягом багатьох років. Це термопластичний склад, тому при нагріванні до 180 градусів з'являється можливість формувати будь-який рельєф.

Акрил

оловний недолік  – низька термостійкість. Щоб унеможливити появу плям або деформацій, не рекомендується ставити на акрилове підвіконня гарячі предмети. На ньому залишаються і подряпини, тому не варто використовувати в процесі збирання металеве приладдя.

Особливості монтажу

Кам'яна конструкція встановлюється на стяжку або підкладку. Базову основу попередньо вирівнюють.

Якщо плита кріпиться на підкладку, монтують каркас із рейок або фанери. Потім на готову основу за допомогою клею фіксується кам'яна плита. Порожнечі, що утворилися, заповнюються монтажною піною, після чого виконується фінішне оздоблення.

При встановленні на стяжку на поверхню наноситься клейовий або цементний розчин, потім на нього монтується підвіконня. Бічні торці заповнюються піною, герметиком чи бетонним розчином.

Порівнюємо характеристики

Щоб отримати об'єктивне уявлення про конструкції, потрібно порівняти їх характеристики.

1. Міцність та зносостійкість

За цим показником обидва варіанти знаходяться приблизно на одному рівні. Кам'яні підстави мало схильні до появи сколів, тріщин і подряпин. За параметрами міцності лідирує тут, звичайно ж, граніт. Щоб виключити можливі неприємності, виробники рекомендують обходитися без використання агресивних засобів для чищення під час прибирання.

2. Антикорозійні якості

За цим критерієм перевага у акрилу та агломерату. Пов'язано це з тим, що мінеральні породи (переважно мармур та онікс) здатні вступати в реакцію з кислотними та лужними речовинами. Як наслідок — поява плям та інших дефектів.

3. Ремонтопридатність

І за цим показником лідерство також за акрилом та полімером. Для ліквідації сколів та тріщин використовуються ремонтні комплекти, у складі яких швидко застигаючі суміші з мінеральною крихтою та полімерними сполучними. А ось дефекти на справжньому камені усунути важко. Навіть дрібна подряпина після ретельного полірування все одно залишиться помітною.

4. Декоративні якості

Тут натуральний камінь поза конкуренцією. Незважаючи на використання мінеральної крихти та застосування високотехнологічних виробничих методів, штучні плити мають інший візерунок та текстуру. Але це не означає, що агломерат та акрилова смола гірші. Просто вони трохи інші за малюнком та відтінком. Вибір залежить від особистих переваг.

5. Безпека та екологічність

Існує думка, що вироби, отримані шляхом змішування кількох компонентів, при нагріванні виділяють токсичні речовини. Насправді, це не так. Сучасні будматеріали є безпечними для здоров'я людини (що підтверджується відповідними сертифікатами). Єдиний виняток – граніт, який може бути джерелом підвищеної радіоактивності. У будь-якому випадку перед покупкою переконайтеся в наявності документації, де зазначені критерії безпеки.

6. Ціна

Як було зазначено вище, вартість виробів природного походження у 2-3 разу вище. Пояснюється це рідкістю деяких порід, складністю видобутку та обробки. Відіграє роль ціноутворенні і сам факт природного походження мінералу.

Що вибрати?

Навіть після порівняння характеристик зробити однозначний висновок про те, що краще штучний або натуральний камінь неможливо. Експлуатаційні параметри відрізняються не так сильно, тому головні критерії вибору - фінансові можливості та особисті переваги. Мрієте здивувати гостей розкішним кам'яним підвіконням та готові заплатити за нього великі гроші? Замовляйте систему із граніту або мармуру. Чи не хочете переплачувати? Тоді вибирайте полімери, які не менш міцні та довговічні, проте варіантів колірних рішень тут більше.