Різновиди ролетів на вікна

Різновиди ролетів на вікна

  • Зовнішній вигляд вважається найбільш простим, оскільки не потребує будь-якого демонтажу. Ролет кріпиться безпосередньо над вікном або дверима. Коли він опускається, метал закриває не тільки вікно або двері, але і весь отвір, що забезпечує додатковий захист.
  • Внутрішній монтаж увазі розташування рольставней безпосередньо біля вікна. Закривається при цьому тільки віконний блок, а не весь отвір. Варто враховувати напрямок відкриття віконних стулок.
  • Комбінований тип установки передбачає монтаж короба ролети в спеціальну виїмку, призначену для нього. Зазвичай метод застосовується, коли такий монтаж передбачений при проектуванні будівлі. В іншому випадку, виконати комбіновану установку буде вкрай складно.
Перед монтажем необхідно підготувати перфоратор, шуруповерт, спеціальні шурупи і гайки, сам короб для роллета і бічні панелі, а також маркер для розмітки і рівень. Після цього слід перевірити щільність обробки укосів і підготувати панелі, які за допомогою шурупів кріпляться на всі боки від вікна. Далі, встановлюється сам короб, а також ролети після попередньої розмітки на стіні.

Для всіх шурупів необхідно завчасно просвердлити отвори. Останніми встановлюються механізми управління ролетами. При відсутності навичок виконати роботу буде складно, тому краще звернутися до професіонала.

Монтаж декоративних ролетів

Установка внутрішніх рулонних штор не вимагає особливих навичок і дещо відрізняється від монтажу зовнішніх ролетів. Першим етапом буде підгонка розміру до ширини віконного отвору. Краще відразу купувати модель відповідної ширини, але при відсутності такої можливості можна самостійно вкоротити рулон.

Для цього необхідно зняти полотно з утримує вала або вийняти з короба, трохи підрізати відповідно до ширини отвору, а потім повернути в початкове положення. Після цього можна приступати до монтажу.

Першими необхідно монтувати кріпильні конструкції, які знаходяться з боків від вала або короба. Для рівною установки слід скористатися рівнем або орієнтуватися на верхню межу вікна, монтуючи кріплення строго горизонтально.

Далі, на віконному блоці слід зазначити місця, де будуть угвинчуватися шурупи або саморізи. Після кріплення саморізів необхідно закріпити бічні деталі, які будуть утримувати вал. Наступний етап - збір конструкції роллета, установка декоративної кришки. Сам тканинний або пластиковий рулон встановлюється після кріплення вала або короба. Потрібно також відрегулювати довжину ланцюжка, за допомогою якої конструкція буде підніматися і опускатися. Іноді потрібно її трохи вкоротити, забезпечуючи зручність експлуатації.

Обслуговування пластикових ролетів не представляє складності, оскільки досить просто провести по ним вологою ганчіркою. Тканинні моделі також прості в експлуатації, не вимагають прання. Як і у випадку з пластиковими, можна використовувати злегка зволожену ганчірку для усунення пилу. У разі правильного догляду рольштори прослужать довго і будуть виглядати естетично.