Панорамне скління у квартирі – плюси та мінуси

Панорамне скління у квартирі – плюси та мінуси

Французькі вікна в підлогу цінують за вид на природний або міський ландшафт і природне освітлення. Сучасне панорамне скління виконується від стелі до підлоги шириною на всю стіну, тому робить кімнату світлішою та на вигляд просторішою.

У яких випадках рекомендується встановити панорамні вікна?

Панорамне скління найкраще використовувати у хрущовках. Але доречно воно і на витягнутих вузьких лоджіях будь-яких квартир. Вікна в підлогу роблять інтер'єр просторішим і стають джерелом природного освітлення, не обтяжуючи при цьому зовнішній вигляд. Панорамні вікна на широких і великих лоджиях доречні, якщо вони виходять на північний схід або північ, тобто у недостатньо освітлених кімнатах. Французьке скління на балконі вимагає монтажу подвійного ПВХ-профілю, тому що подвійні теплоізольовані склопакети зберігають тепло ефективніше за алюмінієві аналоги.

Коли панорамне скління – погана ідея

Слід відмовитися від ідеї встановити панорамне вікно, що примикає до спальні. Якщо вікно виходить на південь або південний захід, робити його панорамним протипоказано, тому що воно сильно грітиметься влітку і менш ефективно зберігатиме тепло в приміщенні взимку. Ризиковано виконувати панорамне скління на лоджії або балконі, у будь-якому приміщенні, якщо у місцевості часті та сильні вітри. Принаймні необхідно точно розрахувати всі параметри монтажу і виконати ретельну підготовку до монтажних робіт. Панорамне скління не роблять у квартирах, де стелі нижче 2,8 м-коду.

Особливості конструкції

Щоб виключити появу конденсату в приміщенні з панорамним склінням і, як наслідок, вогкість, розповсюдження плісняви, панорамний балкон або лоджію потрібно обладнати конвектором для підлоги.

Якщо французький балкон або лоджія знаходяться на нижніх поверхах або в приватному будинку, питання безпеки приміщення є особливо актуальним. Щоб запобігти проникненню в приміщення сторонніх осіб через вікно, рекомендується використовувати армоване скло, покрите особливою металізованою плівкою, або ламіноване. Нижні склопакети слід покрити тонуванням або плівкою, що відображає світло. Енергозберігаюче скло збереже тепло в приміщенні взимку, а тоноване збереже очі від сліпучо-яскравого сонячного світла.

Так як віконні конструкції багато важать, перед монтажем вікон потрібно зміцнити балконну плиту, тим більше, якщо роботи ведуться в хрущовці або сталінці. Щоб панорамне скління виглядало особливо ефектно і легко, склопакети можна з'єднати силіконовим прошарком, попередньо продумавши можливість провітрювання.

Переваги та недоліки панорамного скління

До переваг панорамних вікон належать:

 • ефект розкоші у дизайні приміщення;
 • висока надійність та якість конструкції;
 • візуальне збільшення приміщення;
 • збільшення природного освітлення, особливо у випадку з безрамним склінням ;
 • стійкість скла до ударів та віджимання. Гартоване скло з армуванням та антивандальним покриттям – надійний бар'єр для зловмисника;
 • можливість використовувати кімнату з панорамним вікном як їдальню, робочий кабінет або вітальню – варіантів експлуатації безліч.

До недоліків панорамних вікон можна віднести:

 • рясне ультрафіолетове випромінювання, яке може призвести до вицвітання меблів або обробки в поміщенні. Проблему вирішують щільні штори та скла з тонуванням;
 • значні тепловитрати через віконний відвір;
 • ймовірність розростання плісняви та появи вогкості в приміщенні при неякісному встановленні вікон та недостатньому утепленні підлоги, при склінні профілем з алюмінію;
 • неможливість провітрювати приміщення;
 • недоступність зовнішньої поверхні вікон із приміщення для догляду за нею;
 • висока вартість скління - від 7-9 тисяч рублів за квадратний метр.

Якщо, оцінивши переваги та недоліки французького скління, ви зважилися встановлювати панорамні вікна в приватній квартирі, подбайте про те, щоб юридично грамотно оформити конструкцію, тобто перепланування квартири. До початку робіт отримайте  дозвіл на об'єднання житлової кімнати та балкона, а також дозвіл від архітекторів міста. До монтажних робіт залучайте досвідченого підрядника, який виконує французьке скління під ключ.