Припливні клапани на вікно: види, переваги та недоліки

Припливні клапани на вікно: види, переваги та недоліки

Клапан на вікно позиціонується як найдоступніший і найлегший в установці пристрій для вентиляції. Однак віконні клапани вносять зміни до конструкції вікна, тому важливо заздалегідь дізнатися про особливості їх роботи та ефективність.

Розповідаємо, що таке припливний клапан на вікно, як він працює, які види віконних клапанів. Зі статті ви дізнаєтеся, який приплив повітря забезпечують клапани на вікно, а також які у них є переваги та недоліки.

Що таке припливний клапан на вікно та які проблеми він вирішує? Припливний клапан на пластикове вікно - це прилад для подачі в приміщення свіжого повітря з вулиці через вентиляційні щілини, що створюються пристроєм в конструкції вікна. Через віконний клапан повітря надходить без застосування вентиляторів, за рахунок природних факторів – різниці температур та тисків між вулицею та приміщенням.

Перш ніж пластикові вікна стали встановлюватися повсюдно, приплив повітря в багатоквартирних будинках забезпечувався рахунок системи витяжної вентиляції з природним спонуканням. Система працює таким чином: за рахунок надходження повітря через нещільність у вікнах відпрацьоване повітря підштовхується припливним повітрям і видаляється через витяжні канали на кухні та в санвузлах.

Тепер після установки герметичних пластикових вікон природний приплив повітря припиняється і повітря в квартирі не оновлюється. Щоб компенсувати цей недолік, були розроблені віконні клапани.

Віконний припливний клапан вибирають, щоб не витрачати час на постійне відкриття та закриття вікна, а також якщо потрібний захист від шуму та пилу з вулиці. Крім цього, клапан на вікно встановлюють, щоб позбавитися підвищеної вологості в квартирі і уникнути запотівання вікон.

Окремий аргумент на користь припливних клапанів на вікно – це невисока ціна, порівняно з іншими пристроями для провітрювання. Клапан на пластикове вікно - це базовий пристрій для вентиляції, який на відміну від провітрювання через вікно забезпечує найпростішу фільтрацію. Порівняно зі стіновими клапанами, для яких потрібно бурити отвір у стіні, клапан на вікно не вимагає складного монтажу.

Як працює клапан на пластикове вікно?

Принцип роботи клапана на вікно заснований на різниці температур і тисків усередині та зовні приміщення: повітря проникає у штучно створені щілини у конструкції вікна природним шляхом, без вентиляторів та витрат на електроенергію. Приплив оновлює повітря у приміщенні та створює тягу у витяжних каналах на кухні та у санвузлах, підштовхуючи відпрацьоване повітря у витяжку.
 
Робота віконного клапана повністю залежить від природних факторів, тому ефективність його роботи змінюється в залежності від температури на вулиці: через клапан повітря може проникати в приміщення лише за температури +5°С і нижче. Таким чином, провітрювання через вентиляційний клапан для вікон можливе лише в осінньо-зимовий період. У теплу пору року приплив повітря через приточний віконний клапан припиняється.

Умови коректної роботи віконного клапана:

  1. робоча витяжка - без неї клапан працювати не буде, тому що не буде тяги,
  2. вулична температура повітря не вище +5°С,
  3. герметичні вхідні двері, що виключають потрапляння холодного повітря з під'їзду,
  4. відсутність перешкод для обміну повітрям між кімнатами - у міжкімнатних дверях знизу є проміжок не менше 2 см.
Важливо розуміти, що в характеристиках клапанів на вікно виробники вказують продуктивність при перепаді тиску в 10 Па, який можливий тільки взимку і при добре працюючій витяжці. Таким чином, на повну потужність вентиляційні клапани для вікон зможуть працювати тільки в холодну пору року та при гарній тязі у витяжних каналах.