Чим обшити балкон зсередини

Чим обшити балкон зсередини

Виробники оздоблювальних матеріалів пропонують широкий спектр рішень для внутрішньої обшивки балконів . За властивостями – практичність, довговічність, екологічна безпека, низька теплопровідність – різні види вагонки та панельного пластику практично не відрізняються, тому при виборі більшою мірою звертають увагу на ціну, зовнішній вигляд та якість матеріалу.

 

Матеріали для внутрішньої обшивки балкона

Дерев'яна вагонка – найпоширеніше, але й досить дороге рішення. Натуральне дерево перетворить балкон, помітно утеплить його та ізолює від сторонніх шумів. При обробці простою вагонкою та євровагонкою важливо, щоб стіни не сиріли та не промерзали. Для цього попередньо виконується тепле скління та утеплення стін та перекриттів.

Шовна та безшовна пластикова вагонка – доступний аналог дерева. Порожнисті пластикові плити садять на профіль поверх утеплювача, т.к. теплопровідність у пластику досить висока. Крім низької ціни пластик підкуповує різноманітністю колірних рішень, включаючи варіанти з імітацією дерев'яних та кам'яних фактур та легкістю. Пластик практично не дає навантаження на перекриття, що важливо для балконів будинків старої споруди. До того ж, покриття легко доглядати, воно практично не вигоряє на сонці і зберігає зовнішню привабливість десятиліттями.

МДФ з полівінілхлоридним покриттям - теплий та практичний панельний оздоблювальний матеріал. МДФ хороший тепло-і шумоізолятор, а зовнішнє обклеювання панелей фасадами з ПВХ продовжить термін служби обшивки, позбавить необхідності в фарбуванні та оновленні декоративного покриття.

Гіпсокартон та гіпсоволоконні листи підійдуть для балконів та лоджій без теплоізоляції. Спеціалізовані обшивальні листи просочені антипіреновими складами та сумішами, що покращують їхню гідрофобність. Зручно, що ГВЛ і ГКЛ можна обробляти декоративними матеріалами на власний розсуд — обклеїти шпалерами, штукатурити фактурною сумішшю, викласти плиткою.

Підлоги на балконі найчастіше листові. Практичне рішення — стяжка, електрична «тепла підлога», підкладка із ДСП або МДФ та плитка. Таке покриття легко доглядати, воно не сиріє і зберігає експлуатаційні властивості десятиліттями.

Який із матеріалів для внутрішньої обшивки балкона вибрати - справа особистих смакових переваг та бюджету, виділеного на ремонт. Якщо сумніваєтеся у виборі та не до кінця розібралися у перевагах та недоліках різних рішень, зверніться до фахівця Львівський Балкон за консультацією.