Чим засклити веранду на дачі або терасу в заміському будинку

Чим засклити веранду на дачі або терасу в заміському будинку

Дачна веранда або тераса може бути більш функціональною, якщо її засклити. У ній можна розбити зимовий сад або зробити простір для читання, довгих сімейних вечорів за обіднім столом. Навіть якщо опалення там не передбачено, скління захистить від опадів та вітру.

У цій статті ми відповімо на питання, чим засклити веранду приватного будинку або терасу в заміському будинку, що врахувати при виборі певного варіанта, як не помилитися та заощадити.

Що впливає на вибір матеріалів

 • Бюджет. Різноманітність матеріалів, склопакетів та фурнітури дозволяє підбирати рішення під будь-яку суму.
 • Сезонність. Одні віконні конструкції забезпечують герметичність приміщення, інші дозволяють використовувати його лише тоді, коли температура за вікном піднімається вище за нуль.
 • Оформлення. Зазвичай профіль можна заламінувати або пофарбувати, прикрасити скло розкладкою або вітражами.

Чим засклити веранду: типи профілів

Найпоширеніший спосіб засклити веранду  - портальне скління . Вікна займають весь простір від підлоги до стелі, пропускаючи у приміщення максимум природного світла. Це красиво і сучасно виглядає, дозволяє зберегти герметичність, підтримувати тепло та сухість. Технологічна конструкція є безпечною, витримує великі навантаження.

ПВХ

Пластик – це надійний, герметичний матеріал. З нього роблять багатокамерне скління із термовставкою. У нього є кілька переваг:

 • Герметизація приміщення. Якщо провести опалення або поставити систему підігріву по периметру, температура на веранді не відрізнятиметься від решти будинку. Приміщення можна використовувати цілий рік.
 • Довговічність. ПВХ складно пошкодити, він захищений від ультрафіолету, вологості, не пліснявіє. Термін використання – 30-50 років, іноді більше, залежно від вибраного профілю.
 • Безліч квітів. Профіль можна заламінувати в будь-який відтінок RAL або під дерево різних порід.

ПВХ легко очистити простою губкою або ганчіркою. Але варто пам'ятати про досить велику масу. Багатокамерні системи збільшують тиск на фундамент — краще одразу передбачити це у проекті будівництва.

Дерево

Може використовуватись клеєна деревина різних порід. Іноді вона додатково посилюється за допомогою алюмінієвих вставок – армується. Рівень теплозбереження аналогічний до ПВХ, можна ставити багатокамерні склопакети.

Серед переваг:

 • Краса з насиченим кольором та текстурою дерева. Зовні наноситься безбарвний акриловий лак, що надає приємного блиску.
 • Довговічність. Дерево можна порівняти з пластиком за тривалістю експлуатації, іноді (при належній обробці та догляді) його перевершує. Виключено псування через вологість, гниття, комах та інші поширені загрози.
 • Натуральність. Конструкція створюється із природних матеріалів без додавання шкідливих барвників чи клею.

Серед недоліків — висока ціна та досить велика маса. Але якщо у вас дерев'яний будинок, вікна з того ж матеріалу, підібрані в колір, виглядатимуть дуже ефектно.

Алюміній

Якісний матеріал, що фарбується за допомогою порошкової фарби або нанесенням полімерного покриття різної рецептури. Серед переваг:

 • Невелика вага. Скління не сильно навантажує фундамент.
 • Гарний вигляд. Можна пофарбувати в будь-який відтінок RAL.
 • Довговічність. Термін використання матеріалу – понад 50 років. Він добре захищений від корозії та не псується під дією вологості, ультрафіолету.

Як заощадити на монтажі

Щоб значно зменшити витрати, варто враховувати кілька вимог:

 • Використовуйте стандартну фурнітуру. Якщо в приміщенні не зберігається нічого особливо цінного, це буде зайвою витратою.
 • Враховуйте необхідний рівень герметизації. Якщо ви збираєтеся використовувати веранду лише влітку, комплексне утеплення та пластиковий профіль вам ні до чого.
 • Не женіться за найдорожчими типами профілю. Деякі з них створені спеціально для використання на крайній півночі або шумних районах.

Перед замовленням скління веранди, викличте нашого замірника. Він порекомендує матеріали, оцінить складність, складе перелік робіт, розрахує вартість.

Скління веранд та терас - звертайтесь в компанію Львівський балкон. всі роботи виконаємо якісно та професійно