Різноманітність сходових огорож

Різноманітність сходових огорож

Світлопрозорі огорожі для сходів мають підвищений попит при оформленні інтер'єру. Скляні перегородки використовуються для дизайну балконів та терас. Незважаючи на зовнішню крихкість, вони витримують великі навантаження та безпечні в експлуатації. Прозорі панелі стійкі до різкої зміни температури, тиску вітру, снігу та механічного впливу.

При виготовленні перегородок зі скла стійки для поручнів роблять із сталі, рідше з дерева. Замовник отримує гарний, довговічний та стійкий до будь-яких пошкоджень виріб незалежно від матеріалу.

Різноманітність сходових огорож

Прозорі огорожі надають сходовому маршу досконалого та вишуканого вигляду. Вони пропускають сонячне світло, через що візуально розширюється вільний простір. Приміщення не видається перевантаженим. Для скляних панелей можливі такі способи оздоблення:

  • матування або тонування різними відтінками;
  • гравіювання з використанням кількох технологій;
  • молірування (згинання скла за допомогою нагрівання);
  • нанесення малюнків чи перекладних зображень;
  • хімічне травлення.

Різноманітність видів обробки дозволяє створити оригінальний дизайн, який зробить привабливим будь-який інтер'єр.

За типом конструкції та зовнішнім виглядом сходові огорожі поділяються на два види:

1. Цілісноскляні . За такого типу огорожі простір залишається максимально відкритим. Конструкція встановлюється без поручня, що несе. Опорним каркасом є скло. Його краї обробляються так, щоб не було гострих кутів. Для монтажу використовують багатошарове скло, яке називається триплекс.

Панель цілісна і кріпиться до сходового маршу за допомогою точкового або прихованого кріплення, після неї пускаються перила. Часто їх роблять із прозорого пластику, щоб перегородка була повністю прозорою. Суцільну конструкцію можна обладнати підсвічуванням, яке встановлюється в основі.

2. Стійкові. У таких проектах використовуються стійки та балясини. Між ними встановлюються скляні панелі. Опори та поручні можуть бути зроблені з каменю, дерева, металу. Зазвичай вибирають алюміній чи нержавіючу сталь. Вони забезпечують надійне кріплення, довго зберігають гарний зовнішній вигляд і не потребують спеціального догляду.

Більшість споживачів досі впевнені у ненадійності та крихкості матеріалу. Але це не так, оскільки для сходових огорож використовується тільки загартоване скло, яке відрізняється підвищеною стійкістю до будь-яких впливів. Навіть за дуже сильного удару полотно не розлітається на уламки. Воно тріскається і обсипається, не завдаючи шкоди людям.