Все про французький балкон

Все про французький балкон

Для любителів французького шику та всіх бажаючих надати фасаду «родзинку» є особливий вид балкону. Його незвичайна конструкція дозволяє заощадити цінний простір, не пожертвувавши вишуканістю. Йдеться про французький балкон, про який ми розповімо вам все найцікавіше та найкорисніше.

Особливості конструкції

Головна відмінність – немає свого майданчика. Огорожа знаходиться в отворі з фасадного боку відразу перед дверним або віконним отвором. Є варіант з вузьким майданчиком (менше півметра).

Такий балкон дозволяє відкрити двері та помилуватися видом на вулицю чи природу. Визначити його на наших вулицях дуже легко, адже поруччя встановлюються у самому отворі. Відчиняються двері і відразу ж огородження, яке часто має коване виконання або зроблено в римському стилі у вигляді балясини (невисоких фігурних стовпчиків у вигляді колон).

На фото видно, що використовуються панорамні вікна від підлоги до стелі чи двері зі скла.

Сьогодні спостерігається деяке змішання понять французького та звичайного балкону. Навіть прості лоджії, на яких встановлені легкі скляні полотна на всю висоту, іноді називають французькими. Важливо розуміти, що якщо балкон має звичайний винос і вікна на всю висоту, то йдеться тільки про французьке скління, як на фото:

Для такого скління ми маємо профільні системи, які поставляються безпосередньо від європейського концерну. Вони дозволяють засклити отвори будь-яких розмірів та форм.

Переваги

Ми помітили такі переваги французьких балконів:

 1. Збільшують природне висвітлення. Вдень можна не включати електрику, що сприяє економії. Крім того, природне світло робить домочадців активнішими. Він особливо корисний в осінньо-зимовий період, захищає від депресії, покращує сон. Штучне освітлення зменшує стійкість до стресів і додає напруги в очах.
 2. Візуально збільшують простір. Установка великих вікон - чудовий дизайнерський прийом, який виграшно виглядає в маленьких або заставлених меблями кімнатах.
 3. Дозволяють економити на оздоблювальних та будівельних матеріалах та роботах. Якісне скління прослужить вам довгі роки. Все, що потрібно робити, час від часу протирати скло. При ремонті кімнати або фасаду ця частина залишається незайманою.
 4. Панорамний огляд. Ви зможете насолоджуватися прекрасним видом за вашими вікнами, будь то природа чи вулиця. Це розслаблює та надихає. До речі, саме панорамний огляд корисний, якщо на вулиці гуляє дитина, адже батькам легше доглядати її.
 5. Різноманітність декору. Фасад звичайних вікон складно чимось гармонійно прикрасити. А портфнетр дозволяє це зробити, додавши до зовнішньої частини будинку індивідуальність. Наприклад, ковані ґрати привертають до себе значно більше уваги порівняно із самим фасадом будівлі. Адже можна зробити завитки та інші орнаменти, щоб прикрасити огорожу.

Шумоізоляція теж на високому рівні, тому що наше французьке скління – одне з найякісніших. Воно забезпечує відмінну тепло-і звукоізоляцію.

Недоліки

 1. Ціна. Якщо переробляти вже наявний фасад, доведеться вкласти чимало грошей, особливо якщо хочеться встановити вікна із захистом від сонця, злому тощо.
 2. Літня спека. Портфнетр не рятує від сильної спеки. Важливо зважати на це, якщо стіна виходить на південь.
 3. Якщо облаштовувати такий балкон із нуля біля вже збудованого будинку, потрібно обладнати його підсилювальними елементами. Бажано доручати цю роботу спеціалістам, щоб конструкція була надійною.
 4. Відсутність підвіконня. Для деяких господарок він дуже потрібний під квіти та побутові предмети.

Порівняно із звичайним балконом портфнетр не дає можливості зберігати якісь речі, втім, на нього спочатку не покладалася ця функція.

Різновиди

Французькі балкони класифікують за кількома ознаками. Зокрема, за розмірами майданчика:

 1. Його немає. Тоді розміщувати квіти або милуватися видом із вікна доведеться прямо із квартири.
 2. Майданчик трохи виступає (не більше ніж на метр). Людина може вступити на неї, щоб зручно розмістити вазони, квіти.

Виступ може бути:

 1. Напівкруглим. Ця традиційна форма.
 2. Прямокутним. Більш сучасна форма.

Склопакет може бути з розстібними стулками, розділеними на сегменти, розчинятися частково або повністю, з глухим склінням. У нашому асортименті є різні моделі, що ми встановлюємо під ключ.

Види балконної огорожі читайте у нашій наступній статті