Зимовий монтаж вікон – чи можна ставити вікна взимку?

Зимовий монтаж вікон – чи можна ставити вікна взимку?

Власники будинків та квартир часто цікавляться, чи можна виконувати скління взимку. Розглянемо особливості, плюси та мінуси, властиві зимовому встановленню віконних систем.

Чи дозволяється монтаж ПВХ-вікон у холодний сезон?

Встановлювати профільні системи взимку можна. Якщо оскліть опалювальну кімнату, необхідно привезти матеріали на об'єкт хоча б за день до встановлення, щоб вони прогрілися до кімнатної температури. Це полегшить усі маніпуляції із нею, скоротить ризик поломки. Встановлюються пластикові вікна взимку за тією ж технологією, що і влітку.

Відмінності пов'язані з герметиками, які носять на зовнішні поверхні стиків. За мінусових температур можна використовувати не всі матеріали. Зазвичай підходящі вибирає виконавець. Але клієнт може з'ясувати у підрядника, який продукт і з якими властивостями він використовує.

Скляні пакети в квартирах, що не опалюються.

Установка профільних систем в квартирах і будинках, що не опалюються, повинна проводитися в теплу пору року. Монтаж виробів з герметичними склопакетами на об'єктах без опалення неприпустимий згідно з ГОСТ 24866-2014 «Склопакети клеєні». За стандартом температура в кімнаті, в якій передбачається монтаж склопакетів, не повинна бути нижче плюс 5 °С.

Скляні пакети випускаються і герметизуються лише за плюсових температур. Під впливом холоду повітря, що наповнює конструкцію, остигає і стискається. Міжскляні камери герметичні. Стискаючись, повітря розряджається, провокуючи прогин скла всередину пакета. Результатом стають оптичні спотворення, у поодиноких випадках — розтріскування скла.

Запінювання та герметизація

У неопалюваних приміщеннях використовувати герметики для згладжування, ізоляції стиків набагато складніше. Хоча багато герметизуючих складів мають «зимові» модифікації, зазвичай їх рекомендують застосовувати при позитивних температурах. Приклад тому – монтажна піна. Для її ефективного використання температура на лоджії повинна бути вищою за 5 °С. Більшість герметиків не можна застосовувати при негативних температурах - в їх основі вода. До того ж ПВХ стає вразливішим у мороз, може поламатися під час установки.

Враховуючи всі нюанси, потрібно зберігати матеріали та герметики при температурі вище за нуль, монтувати вікна в теплих кімнатах, навіть якщо ті зазвичай не опалюються. Засклена кімната обігрівається? Взимку монтажні роботи у ній ведуться майже як влітку.

Недоліки встановлення віконних профілів взимку

Мінуси зимового скління можуть проявитися, якщо будинок не опалюється. У мороз пластик стає тендітнішим, склопакет може зхлопнутися, герметики - замерзнути, виключивши якісний результат нанесення. В опалювальній кімнаті та за умови завчасної доставки матеріалів для скління на об'єкт зимовий монтаж не має обмежень.

Побоювання, пов'язані з промерзанням кімнати під час скління в зимовий сезон, марні. Промерзання не відбудеться за час, поки віконний отвір повністю відкритий. Виняток – екстремально низька вулична температура (-40 і нижче). За таких умов ставлять вікна дуже рідко. У суворі морози жодна віконна компанія з гарною репутацією не братиметься за монтаж вікон.

Переваги зимової установки вікон

Плюс у цьому випадку - прояв можливих і фактичних дефектів у вікон, стиків, прорізів, кріплення. Взимку легко виявити наявність порожнин у цементних швах кладки з піноблоків, цегли. Хоча така проблема виникає під час будівництва будинку, впливає вона на якість скління. Пустошовку помічають на ділянці віконних укосів під час продування, промерзання отворів. Влітку її майже неможливо виявити. Але взимку достатньо помістити руку поряд із вікном, і все стає зрозумілим.

У зимовий час виявляються також дефекти, які неможливо визначити влітку, але які позначаються на властивостях скління. Під час холодів зручно перевіряти функціональність витяжки, температуру батарей, опалювальних приладів, вимірювати рівень вологості.

Взимку замірник може точніше виявити особливості об'єкта, що впливають на експлуатацію вікон, а підрядна організація - підібрати відповідні профільні системи, краще спроектувати вузол примикання та зорієнтувати оптимальні технічні рішення.

Встановлювати вікна взимку вигідно, але ризиковано. Мінусів зимового скління небагато, проте плюси настільки вагомі, що багато фахівців рекомендують встановлення вікон саме в цей період.

Звертайтесь до нас, встановлення вікон у Львові та львівській області. Компанія Львівський Балкон