Догляд за пластиковими вікнами

Догляд за пластиковими вікнами

«Вікна та двері, виготовлені на основі  металопластикового профілю, особливого догляду не потребують», — стверджують продавці продукції. Але чи це так? Адже якщо рами з ПВХ не потрібно утеплювати та фарбувати, це не означає, що їх не доведеться мити, а фурнітуру – змащувати. Хіба що часу догляд займає значно менше, достатньо 4-5 разів на рік мити вікно і 2-3 рази на рік змащувати фурнітуру, що збереже її експлуатаційні якості.

Як доглядати за пластиковим вікном

Для миття профілю рекомендується використовувати неабразивні миючі засоби. Спеціальний склад купувати не обов'язково, підходить і мильний розчин, приготувати який можна із суміші води та миючого засобу для посуду. Порошки і гранульовані миючі пасти порушать цілісність монолітного покриття, що ламінує, а абразив залишить мікродрапини на поверхні, що загрожує змінами її кольору.

Для миття склопакета підійде той самий мильний розчин і м'яка губка без жорстких компонентів. Фабричні спиртовмісні спреї, що використовуються для надання блиску, можна використовувати, але з великою обережністю. Попадання спирту на м'який гумовий ущільнювач погіршує його теплоізоляційні та міцнісні характеристики, тому, використовуючи «Містер Мускул» і подібні до нього склади, необхідно уникати їх потрапляння на ущільнювач.

Для миття ущільнювача знову ж таки готується слабкий мильний розчин. При цьому використовується неворсиста тканина або м'яка губка. Після промивання ущільнювач слід змастити силіконовим мастилом. Найдешевше обійдеться мастило на основі силікону, що використовується в автомобілях.

Стежити за чистотою дренажних отворів, розташованих в нижній частині рами стулок пластикових вікон, що відкриваються, не менш важливо, ніж за станом ущільнювача. Канали, що засмітилися, легко прочистити тонким дротом. Але краще намагатися до засмічення не доводити.

Доглядати фурнітуру, тобто змащувати всі частини, що її рухаються, потрібно не рідше разу на рік. 

Як відмити вікна після ремонту

Фахівці не рекомендують відкривати пластикові вікна, коли в приміщенні проводяться ремонтні роботи: шпаклівка, демонтаж перекриттів, заміна підлогових покриттів та ін. Якщо ж без відкриття вікон не обійтися, то догляд за віконною конструкцією варто довірити фахівцям. За помірну плату бригада майстрів проведе повне чищення склопакета, а також змаже рухомі вузли фурнітури.

Правильний догляд за вікном продовжить термін його експлуатації до кількох десятиліть із збереженням якісних характеристик та привабливого зовнішнього вигляду. Полегшити догляд здатні спеціалізовані набори для догляду за пластиковими вікнами, що включають спеціальний склад для мастила фурнітури, силіконовий гель для ущільнювача і концентрований засіб для миття профілю та стекол. Купити набір можна у будь-якому будівельному супермаркеті або замовити у компаній-партнерів виробників виробів із металопластикового профілю.